DOPRAVA A PLATBA                                                             VÝHODY REGISTRACE                                                             AKCE TÝDNE

Domů / Novinky / Tomáš „ATOM“ Brychta a jeho momentka
Kategorie
Výrobci
Články
  Dárkové poukazy
  Odběr novinek

  Tomáš „ATOM“ Brychta a jeho momentka

  GENERALSPORT.cz - eshop s Under Armour - Tomáš Brychta    Tomáš se wrestlingu nevěnoval od mala, do svých 24 let o wrestlingu pouze snil. Ačkoliv ho odmala fascinovala velikost zápasníků a to, co provádějí v ringu, všechny ty pohyby a kreace, nikdy si Tomáš nepomyslel, že by mohl být jedním z nich.

  První český profesionální wrestler, člen skupiny Walda Gang a fitness trenér.

  Tomáš se wrestlingu nevěnoval od mala, do svých 24 let o wrestlingu pouze snil. Ačkoliv ho odmala fascinovala velikost zápasníků a to, co provádějí v ringu, všechny ty pohyby a kreace, nikdy si Tomáš nepomyslel, že by mohl být jedním z nich. „Ve 14 letech jsem přičichnul k řecko-římskému zápasu, ale nebyl jsem ještě připraven, jak fyzicky, tak ani psychicky.“ V této době měl Tomáš asi 130 kg - neudýchal ani rychlejší krok do školy jak sám říká. „Jednoduše řečeno jsem po prvních pár měsících „vyměknul“ a vykašlal se na to.

  Až ve svých 24 letech dostal Tomáš příležitost trénovat PRO-WRESTLING (profesionální wrestling, velmi populární sportovní zábava v USA), a to při setkání s Axelem Tischerem, který je aktuálně aktivní wrestler v WWE (World Wrestling Entertainment); „nabídl mi zúčastnit se tréninku v jeho škole v Drážďanech. Po prvním tréninku mi to „secvaklo“ v hlavě a bylo vyhráno. Aktuálně mám za sebou pár enforcer vystoupení, a zápas v Praze, kdy jsem zápasil v hlavním taháku večera pro německou organizaci WXW (Westside Extreme Wrestling), ale již i v Brémách v Německu, kde jsem se utkal s „Hulk Hoganem“ Německa, Eddy Steinblockem. Jsem nyní první a zatím jediný český profesionální wrestler, i když už mám i kolegy, kterým se snažím pomáhat.
   

  Baví mě reakce diváků, když 140kilový chlap jako já uzme do rukou 120kilového soupeře a hodí s ním tři metry do dálky nebo si s ním vyloženě hraje jako s hadrovou panenkou. Ten pohled diváků je k nezaplacení. Wrestling je neomezený, nemá váhové kategorie, podle kterých se řídí zápasy, je jedno jestli máte 150 nebo 70 kg a utkáte se. Jde o to pobavit. Je to film, je to zábava, ale velmi fyzicky náročná.

  Tomáš dále působí i v kapele Walda Gang, je nám jasné, že každá jeho činnost má jiný druh příznivců, jak se Tomášovi daří propojení těchto dvou věcí? – „Těžce, ale jde to. Aktuálně bojuji jak se rozdvojit, mám nabídku angažmá v Německu na celou sezónu, ale zároveň musím a chci vystupovat dále s Walda Gangem. Na tom se nic nezmění, jsem blíženec a nevadí mi mít několik stoprocentních zájmů, i když je to už někdy na hlavu :)

  Tomáš trénuje pravidelně v Drážďanech v Německu. „Trénuji ve škole, kterou nyní převzal Rick Baxter a Mario Neumann. Jsem s nimi velmi spokojený, každý trénink se naučím něco nového. Ve wrestlingu jde o detaily, nejen ty sportovní, ale i jak prodat vůbec ten daný chvat, jak prodat to, že mi někdo láme nohu, kam se dívat do kamery, jak reagovat na fanoušky, kam dát nohu, jak běhat do provazů, jak je přinutit mě nesnášet a stovky dalších aspektů k vytvoření dobrého wrestlingového zápasu.

  Trénuji přibližně 5-6x týdně silově v posilovně a každý týden trénink v Drážďanech, který je velmi náročný a většinou se druhý den nemůžu pořádně hýbat. Když padá 140 kg na záda, padá tvrdě. Každý bojovník nebo kaskadér to zná. Je to bolest, ale my ji tak nějak máme rádi :)

  A co regenerace? Co kromě sportu děláš?

  Mimo sezónu si užívám docela klid, na regeneraci ovšem není moc času. Mnoho času strávím v posilovně, nejen svými tréninky, ale i se svými klienty.
  Během sezóny je to ale jiný příběh. Prakticky můj týden vypadá takto: pondělí až pátek mám své tréninky a klienty (dřív jsem ještě docházel do kanceláře 5x týdně, ale to už nešlo zvládnout, mám skoro 26 let a syndrom vyhoření jsem zažil již několikrát). V pátek a sobotu odpoledne vyjíždíme s kapelou na festivaly a vracíme se většinou až k ránu. V neděli ráno přijedu kolem 5 ráno do Prahy a v 9 hodin už vyjíždím do Drážďan na celodenní trénink. Takže na onu regeneraci nezbývá moc času. Když se najde volná chvíle, tak se ji snažím trávit se svými dvěma kočkami a jednou kočkou lidskou. A nesmím zapomenout na jídlo, to je asi můj největší koníček a možná i prokletí :)


  Jsi spokojen s oblečením Under Armour?

  Začal jsem používat toto oblečení před rokem a nemohu si ho vynachválit. Lehoučký materiál, super motivy a především chování materiálu při pocení a údržbě je pro sportovce velmi důležité. Trávíme při sportu většinu svého času, tak proč si nedopřát kvalitní oblečení? Není to jen otázka módy a trendu, ale i zdraví. Doba zpocených, otrhaných bavlněných triček je pryč.

  A na závěr motto Tomáše:
  „Dělej co musíš při překonávání překážek a plnění svých snů.“


  Autor: Marie Štoková