DOPRAVA A PLATBA                                                             VÝHODY REGISTRACE                                                             AKCE TÝDNE

Domů / Novinky / Motivace Jiřího Tkadlčíka
Kategorie
Výrobci
Články
  Dárkové poukazy
  Odběr novinek

  Motivace Jiřího Tkadlčíka

  GENERALSPORT.cz - eshop s Under Armour - Motivace Jiřího Tkadlčíka    Jiří Tkadlčík, rodák z Přerova, je nejznámější český a nejsilnější světový strongman ve váze do 105 kg.

  Z běžného smrtelníka se postupným procesem dostal na mety, o kterých sní zástupy jiných. Co Jirku motivuje, jak hodnotí své sportovní úspěchy a kam směřuje?

  Vždycky jsem chtěl být na Olympiádě, moc jsem o tom snil. Bohužel jsem si nevybral sport, který by na Olympiádě byl. Proto jsem si dal za cíl, že budu nejsilnější strongman ve váze do 105 kg.“ Vysoký cíl si žádá vysoké odhodlání a oddanost pro věc. Co pro to dělal Jirka? „Před čtyřmi lety jsem se rozhodl, že se přestěhuji z rodného Přerova a budu dělat trenéra. Do toho jsem začal pořádně makat, abych dosáhl svého snu. Podřídil jsem se tomu absolutně. Nechodím do hospody, netrávím nikde zbytečně čas, prostě pořádně trénuji, věnuji se regeneraci a samozřejmě přítelkyni. Žádné jiné zbytečné věci moc neřeším. Jdu za svým snem.

  Každý sportovec má ale nějaké své hrdiny a vzory, které následuje. „Pro mě to jsou bojovníci a válečníci po celém světě. Hodně jsem dřív četl báje. Ruské, řecké, aztécké a jiné.“ I proto si Jirka vytetoval na tělo aztécký chrám slunce. Má to symboliku rodiny, domova, smrti a hlavně bojovníka, který nic neprohrál, nic nevzdal. Na jeho pouti ho doprovází slunce, které mu přináší štěstí. „Jsem dost pověrčivý, a proto si na hodnoty potrpím.“ Kdo jsou ale novodobí válečníci, Jirko? „Podle mě to jsou všichni sportovci, kteří dělají svůj sport s absolutním zápalem. Je to ten, kdo pro vítězství překoná všechny překážky. Ale zas ne že jde přes mrtvoly. Každopádně nemusí to být vlastně ani sportovec. Cením si prostě těch, kteří se nevzdávají a bojují za každou cenu. To jsou pro mě bojovníci, kteří si zaslouží úctu.

  Vítězství v několika posledních světových závodech, hlavně na Arnold Classic z Jirky udělaly velký vzor pro mnoho sportovců a nejen budoucích strongmanů, kteří následují Jirkovu cestu. „Začínám cítit stále větší a větší zodpovědnost. Lidi mě sledují, chtějí ve mně vidět vzor a já jím chci být. Proto se chci stále překonávat hlavně pro ně, protože mi píší, že začali po mém vzoru cvičit, nebo přestali chlastat, což je super a já je nesmím zklamat. Zároveň to dělám pro sebe, protože si chci dokázat, že jsem hoden dalšího postupu vpřed.

  Je to všechno teda jen o sebepřekonávání, dřině a tvrdé práci? „Každý to má v životě nějak těžké. Důležité je vědět, že dělám to, co patří ke mně, že jsem to já. Je třeba poslouchat své srdce a poslouchat životní signály, které člověku přichází do cesty. Je třeba jít za vnitřním hlasem.“ Jeden z důležitých životních rozhodnutí bylo pro Jirku vycestovat z rodného Přerova a přestěhovat se do Prahy. „Nikdo mi moc nevěřil, že to dokážu, ale já to dal. Nejdřív jako trenér, teď stále víc jako vrcholový sportovec. Prosadil jsem si svoje, protože jsem cítil, že je to tak správně.

  To je celé super. Co ale motivuje Jirku? Nejvíc mě motivují životní příběhy lidí, kteří to v životě měli velmi těžké, ale oni se nevzdali a bojovali. Krásně o tom píše Paulo Coelho. O bojovnících, kteří hledají a nevzdávají se. Alchymista je super, to můžu jen doporučit.

  Každopádně mám pocit, že strongmanam to všechno u mě nekončí. Mám tam ještě něco dalšího, co cítím, že tam někde je, ale nevím ještě, co to je.“ Ono se to včas vše, Jirko, ukáže. Držíme palce při hledání, permanentním boji a vítězení :)