DOPRAVA A PLATBA                                                             VÝHODY REGISTRACE                                                             AKCE TÝDNE

Domů / Novinky / Ladislav Jenšík - bojovník tělem i duší
Kategorie
Výrobci
Články
  Dárkové poukazy
  Odběr novinek

  Ladislav Jenšík - bojovník tělem i duší

  GENERALSPORT.cz - eshop s Under Armour - Americký fotbalista Ladislav Jenšík o Under Armour pro General Sport    Ladislav Jenšík, americký fotbalista z týmu Dresden Monarchs, je jeden ze sportovců, se kterými úzce spolupracujeme. Pojďme si ho představit!

  Dohnat Láďu na rozhovor není lehká věc. Střídavě žije v Praze a Drážďanech. Když už se tak stane, jste rádi. Každá jeho věta je totiž provázena optimismem a radostí ze života. „Vždycky jsem byl bojovník a výzvám se stavím čelem!“, odpovídá na úvodní otázku, jaké je jeho životní krédo. Jak sám o sobě Láďa říká, nikdy nebyl v ničem výjimečný. Dokázal ale, že když člověk usilovně pracuje na svém cíli, může ho dosáhnout.

  Jak náhodná cesta byla od tenisu k americkému fotbalu! Když mu bylo pět, viděl podepsaný obraz Joea Montany a u toho podivný šišatý míč. O několik let později ho zaujal leták na nábor Prague Lions a tím si svou budoucnost podtrhl.

  Ladislav Jenšík obléká Under Armour

  Láďo, s americkým fotbalem jsi toho dost dokázal. Jaká je tvoje životní meta?
  Vyhrál jsem s týmem Berlin Adler ligu mistrů Eurobowl a německou nejvyšší soutěž GFL. Ceněný German bowl jsem hrál 3x. Nyní se snažím co nejvíc uplatnit v českém národním týmu, což je pro mě obrovská čest a hrdost.

  Svými prozatímními úspěchy sis určitě splnil i ty nejtajnější sny. 
  To ano. Momentálním cílem je co nejlépe reprezentovat ČR a dále úspěšně pokračovat v působení mezi 6 nejlepšími kluby Evropy. Na konci své sportovní kariéry bych se rád dostal do české fotbalové síně slávy. Držte palce, ať se zadaří :)
   

  Láďa Jenšík americký fotbalista dresden monarchs

  Nyní hraješ v týmu Dresden Monarchs – jak zvládáš být v Praze i v Drážďanech a do toho být každý víkend na zápase?
  Zkombinovat život na dvou frontách bylo hodně obtížné, tím spíše po úspěšném ukončení studia VŠ. V podstatě jedu 2 hodiny na trénink, dvě hodiny odtrénuji, jedu dvě hodiny zpátky a do toho 8 hodin pracuji. Mnoho lidí mne považuje za blázna, ale já nelituji ani minuty.

  Jak jsi na tom s jazyky?
  Jelikož názvosloví je v angličtině, trenéři a někteří další hráči jsou z USA, tak se převážně mluví anglicky. Výraznější problém v komunikaci asi nikdy nebyl, ale rozhodně to byla výzva vyrovnat se s některými přízvuky např. z Alabamy, Birminghamu nebo rozumět francouzskému spoluhráči snažící se o anglický projev :)

  láďa jenšík obléká under armour od General sport praha

  Vídáme tě oblečeného především ve značce Under Armour. Jak si k té značce přišel?
  Se značkou Under Armour jsem se poprvé setkal ve Vídni, kde jsme s Prague Lions hráli proti výběru USA. Bylo to něco nevídaného – upnutá trika s dlouhým rukávem, který měl na předloktí gumový grip zajišťující lepší držení míče. Kdo měl rukavice, triko nebo dokonce kopačky, byl prostě na hřišti jako stroj. Bylo to jak ze sci-fi filmu. Párkrát se tahle značka objevila ve filmu s americkým fotbalem a od té doby bylo jasné, že je spojená s tímto sportem, a tudíž i se mnou. 

  ladislav jenšík a under armour general sport praha

  Rád se vydáváš do USA, nebyl ses podívat v kolébce značky Under Armour, Baltimoru?
  Určitě. Jednou jsem vycestoval za kamarádem do Marylandu. Vzal mě na tamější univerzitu, kde jeden z hráčů tuhle skvělou značku založil a udělal právě z této univerzity svou vlajkovou loď Maryland Terrapins. Od té doby beru značku UA jako součást svojí cesty za úspěchem.

  Osobní odběr under armour v praze zdarma

  Je vidět, že máš ke značce vztah. Cítíš tedy rozdíl od jiných značek?
  Rozdíl od ostatních značek poznám hned. Střih, kvalita a technologie materiálů je úplně na jiné úrovni. Rukavice na fotbal jsem po půl sezóně musel vždycky vyhodit. Ty od Under Armour mám už skoro dva roky a stále s nimi můžu trénovat. Kopačky skvěle sedí a nikdy jsem s nimi neměl jediný problém. No a nakonec je tu super design. Ten asi jen tak někdo nedožene!

  Autor fotografií: Lukáš Machala

  Autor článku: Petra Landovská