DOPRAVA A PLATBA                                                             VÝHODY REGISTRACE                                                             AKCE TÝDNE

Domů / Novinky / Kompresní tričko Under Armour
Kategorie
Výrobci
Články
  Dárkové poukazy
  Odběr novinek

  Kompresní tričko Under Armour

  GENERALSPORT.cz - eshop s Under Armour - Kompresní tričko Under Armour    Kompresní oblečení je hitem poslední doby. O čem ale kompresní střih pojednává a proč bys měl vsadit zrovna na něj?

  Zakladatel společnosti Under Armour, Kevin Plank, je bývalý univerzitní hráč amerického fotbalu. Jedna z věcí, kterou neměl rád, byla, že se jeho sportovní oblečení snadno roztrhalo a navíc bylo kompletně propocené. I to byl jeden z důvodů, proč přišel s jedinečným kompresním oblečením, bez kterého si dnes mnozí z nás ani neumí trénink představit.

  Všechna kompresní trička Under Armour, která můžete najít v naší nabídce, jsou tvořena ze směsi elastanu a polyesteru. Dohromady tvoří velmi odolný a rychleschnoucí materiál. Každé z triček je navíc vybaveno technologií Anti Odor. Tato antibakteriální technologie zabraňuje vzniku bakterií způsobující zápach, proto není nutné tričko po každém tréninku prát v pračce. Když už ale dojde na to, že tričko prát musíte, perte ho na 30 °C bez přídavku aviváže a jiných změkčovadel.

  Jaké jsou ale hlavní důvody, proč sáhnout po kompresním oblečení Under Armour?

  Celý princip kompresního oblečení stojí na pevném obejmutí svalstva a navýšením jejich síly. Kompresní střih vytvoří tzv. druhou kůži, která nebude absorbovat pot, ale naopak vlhkost odvede na povrch látky. Proto je nezbytné, aby látka byla na člověku maximálně přilnavá. Díky kompresi dochází k povzbuzení krevního oběhu, namáhané svaly tak získají více kyslíku. Další bezespornou výhodou je rychlejší regenerace svalů. Kompresní oblečení pomáhá odbourávat kyselinu mléčnou, což oddálí možné křeče a pomáhá zabránit případnému zranění. 

   

  Ploché švy jsou dnes již u kompresního oblečení Under Armour samozřejmostí, nemusíme se tak bát žádných oděrek ani odřenin. Navíc švy jsou vedené tak, aby nám co nejméně vadily. K dokonalosti jsou trička dovedena speciálně řešenému podpaží, tzv. Mesh Panel (v tomto případě je Mesh Panel v černé barvě). Švy nekončí klasicky uprostřed podpaží jako jsme zvyklí u běžných triček, ale naopak podpaží lemuje. 

  kompresní tričko pánské under armour

  Výhody kompresního trička Under Armour v pěti bodech:

  • Povzbudí krevní oběh
  • Oddálí únavu, zrychlí regeneraci
  • Vytvoří tzv. druhou kůži, takže nám nikde nepřekáží
  • Odolný a rychleschnoucí materiál
  • Spolehlivě odvádí pot a má antibakteriální technologii

  Rada na závěr: jak si vybrat správnou velikost?

  Všebecně platí - kompresní tričko by mělo být o velikost menší, než jsme u nekompresních věcí zvyklí. Tričko musí tělo opravdu pevně obepnout, až to možná bude zprvu trošku nepříjemné, ale nesmí v žádném případě nikde škrtit ani dřít. Více o tom, jak si vybrat správnou velikost, najdeš v našem tutoriálu.