DOPRAVA A PLATBA                                                             VÝHODY REGISTRACE                                                             AKCE TÝDNE

Domů / Novinky / Když se holky poperou
Kategorie
Výrobci
Články
  Dárkové poukazy
  Odběr novinek

  Když se holky poperou

  GENERALSPORT.cz - eshop s Under Armour - Když se holky poperou    Vytrvalost, rychlost, síla, mršnost, technika, taktika, psychika. Řecko-římský zápas není vůbec jednoduchý sport. Přečtěte si jaké to je, když se holky poperou.

  Řecko-římský zápas se řadí mezi sporty, který všichni znají, ale málokdo vlastně ví, o co doopravdy jde. Historie řecko-římského stylu se začala psát ve Francii, kde vojáci trénovali v zápasnických stylech ze středověku. Boj se postupně upravoval a začal se šířit po Evropě v rámci poutí, karnevalů a všemožných slavností. Velkou popularitu získal především v Německu a v Rusku. I v Čechách má zápas velmi dlouhou tradici, a přesto o něm není tolik slyšet. To by chtěly změnit naše dvě úspěšné zápasnice - Adéla Hanzlíčková a Lenka Hocková-Martináková.

  Lenka Martináková a Adéla Hanzlíčková pro General Sport

  Holky se znají již od základní školy, ale kamarádky a nakonec i tréninkové parťačky se z nich staly až potom, co Adéla přišla do vrcholového sportovního centra v Praze. K zápasu Lenku přivedla maminka, která se o možnosti poslat dceru trénovat řecko-římský zápas doslechla na třídních schůzkách. "Na ZŠ na Horáckém nám. v Brně se nově otevíraly sportovní třídy se specializací na zápas. Hádám, že maminka ani nevěděla, o jaký sport jde," říká pobaveně Lenka.

  Řecko-římský zápas a Under Armour

  Vytrvalost, rychlost, síla, mršnost, technika, taktika, psychika. Řecko-římský zápas není vůbec jednoduchý sport. "Musíme často jezdit do zahraničí trénovat s kvalitními soupeřkami, protože doma ta možnost bohužel není," říká Lenka. Dostat se mezi světovou špičku není snadné: "V České republice o zápase téměř neslyšíte, ale např. v Japonsku, v Číně či v Mongolsku je zápas jako národní sport. To jsou pak úplně jiné tréninkové podmínky, na trénink jich přijde klidně 30," dodává Lenka.

  Adéla a Lenka - české zápasnice nosí Under Armour

  Pokud holky zrovna nesportují, studují či tráví čas s rodinou a přáteli. "Obě dvě jsme profesionální sportovkyně a zápasem se živíme. Každý den máme dva tréninky, takže na jinou zábavu moc času nezbývá. Já i Adéla dálkově studujeme na fakultě Masarykovy univerzity v Brně."

  Lenka a Adéla - české reprezentantky v řecko římském zápase

  Lenka i Adéla trénují v oblečení Under Armour. "Oblečení UA je pro nás top - úžasný materiál, pohodlí a výborná kvalita. Pro maximální výkony se musíme cítit dobře, k čemuž nám pomáhá i pohodlné oblečení Under Armour," vysvětluje Lenka, proč si značku Under Armour vybraly.

  Holky, ať se vám daří!

  Foto: archiv Lenky Hockové-Martinákové, Milan Malíček (Právo)