DOPRAVA A PLATBA                                                             VÝHODY REGISTRACE                                                             AKCE TÝDNE

Domů / Novinky / Jan Kareš znovu králem
Kategorie
Výrobci
Články
  Dárkové poukazy
  Odběr novinek

  Jan Kareš znovu králem

  GENERALSPORT.cz - eshop s Under Armour - Jan Kareš znovu králem    V sobotu 19. 9. se v Bratislavě uskutečnil překážkový běh Tvrďák. Bylo třeba zajímavého doprovodného programu, proto pořadatel Richard Voda, pozval českého krále ve shybech Jana Kareše.

  Honza nezklamal a exhibici vedl ve velkém stylu. Výsledkem je nový světový rekord na 24 hodin, který nyní čítá celých 6 800 shybů!

  Honza svůj boj o získání titulu světového krále shybů odstartoval v pátek 18. 9. 2015 v 18 hodin. V průběhu shybování mu americký rekordman John Bocek zaslal motivační vzkaz s tím, že týden před Honzovým shybováním dal o 1 000 víc. Tím bylo Honzovi jasné, že nestačí překonat Johnův původní rekord 5 801 shybů, ale musí se dostat za hranici 6 737 shybů. „Bylo tedy jasné, co musím dát," řekl Jan Kareš jakoby mimochodem. "Nebyl bych to já, kdybych současně nezkusil zlomit rekord na 12 hodin." Podařilo se.

  O tom, že se mu rekord na 24 hodin podaří, neměl po 12 hodinách žádných pochyb. "Po něm mě už čekalo jen asi 2000 shybů a ty dám za 12 hodin, i když jsem už totálně na kaši."

  Jaké myšlenky se ti honí hlavou během shybování? Přeci jen 24 hodin je dost dlouhá doba.
  Během rekordu si dávám malé motivační pomůcky. Jako magnum po 3 hodinách, pauza místo 5 minut třeba 10. Zkrátka se snažím jakkoliv oblbnout mozek. Hlavně v dubnu jsem 8 hodin pauzoval a teď ne. Jel jsem střední tempo a vykašlal jsem se na 6hodinový rekord. Plus jsem se zase zlepšil, jak říkám já, můj tréninkový plán je geniální :) Tzn. cvičit tvrdě, když mám energii a málo, když nemám. Funguje to.

  Jak probíhá regenerace po takovém vypětí?
  Regenerace šla, mozoly se hojí, akorát mám teď rýmičku. Takže umírám :)

  Jaké jsou další plány?
  Další plán je za rok shybování s Johnem proti sobě v americkém Portlandu. Takže motivace bezpochyby je.

  Kdo z nich bude lepší? Honza je přesvědčen, že jeho čerstvý rekord stále není maximem. „Pořeším problém s mozoly a pak se teprve uvidí, kde jsou mé hranice,“ říká Honza. Jeho výkon 6 800 shybů je každopádně slušně vhozenou rukavicí.