DOPRAVA A PLATBA                                                             VÝHODY REGISTRACE                                                             AKCE TÝDNE

Domů / Novinky / Byli jsme u toho: Amatérské strongman závody
Kategorie
Výrobci
Články
  Dárkové poukazy
  Odběr novinek

  Byli jsme u toho: Amatérské strongman závody

  GENERALSPORT.cz - eshop s Under Armour - Jiří Tkadlčík    Fitnema s.r.o. je společnost, která se zabývá zdravým životním stylem a poskytuje klientům další služby spojené s tímto odvětvím. Její hlavní doménou je výroba profesionálního sportovního vybavení a poradenství při stavbě nových posiloven, další službou této společnosti je poradenství ohledně provozu a ekonomické udržitelnosti fitness center. 

  Zeptali jsme se pana Jakuba Pelikána, zda by nám mohl říct něco o své společnosti Fitnema a její působení na českém trhu: „Coby zakladatel společnosti a její jednatel jsem asi ta nejpověřenější osoba k zodpovězení této otázky. Fitnema vznikla, když jsem studoval vysokou školu v Brně a spojuje všechny věci, co mě baví, tedy sport, podnikání a techniku při návrhu vybavení. Založení bylo hodně spontánní rozhodnutí, celých 5 let na vysoké škole se mi honilo hlavou, že pracovat ve velké společnosti 8 hodin denně nebude asi nic pro mě, a proto jsem se rozhodl pustit do vlastního podnikání, které mi bude přinášet uspokojení.

  V poslední době se společnost soustředí na Strongman odvětví. Fitnema spolupracuje i s Teamem Tkadlčík, jenž se stal tváří této společnosti. „Od té doby Jirku sponzorujeme nejrůznějším strongman vybavením, se kterým se připravuje na své soutěže. 

  Společnost Fitnema v únoru letošního roku pořádala první amatérské strongman závody a my byli u toho J Fitnema plánuje i do budoucna organizaci těchto závodů, zúčastnit se může každý, kdo má chuť, jedinou podmínkou prý je, že sportovci nesmí aktivně závodit v žádné strongman federaci. V závislosti na naši spolupráci, která trvá necelý rok, jsme se rozhodli, že začneme lidem dávat něco, co v ČR nemá obdoby, tj. sérii amatérských strongman závodů. Hlavní myšlenka závodů je umožnit lidem vyzkoušet si disciplíny, ve kterých Jirka reprezentuje ČR na zahraničních soutěžích a to na profesionálním vybavení značky Fitnema.

  Jaká byla atmosféra závodů? Navzdory chladnému počasí byla atmosféra závodů perfektní, celá akce se konala v tematickém prostředí Hoffmanova Dvora. Závodníci ze sebe vydali maximum, diváci je úžasně podporovali a v neposlední řadě dorazila také spousta speciálních hostů.

   Kolik lidí přišlo, kdo se zúčastnil a jaké bylo obecenstvo? Osobně jsem k očekávané návštěvnosti přistupoval spíše realisticky, přeci jenom se jednalo o první akci svého druhu pod značkou Fitnema s.r.o. a Team Tkadlčík. Byli jsme ale mile překvapeni, na soutěž se přihlásilo 63 závodníků a dorazilo jich 55, což je dle slov Jirky Tkadlčíka velmi dobrá účast i na profesionální závody. Diváků dorazilo téměř 200. Společně s dalšími hosty tedy dorazilo téměř 300 lidí, což hodnotím napoprvé jako velký úspěch.

  Jiří Tkadlčík celý svůj Team oblékl do Under Armour a věrně značku reprezentuje. Oblékneš se do UA i ty? 

  Více foto na našem pinterestu.